JMK107BJ225MAHT
Part Number:
JMK107BJ225MAHT
Description:
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0603
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V