JMK107C6105KA-T
Part Number:
JMK107C6105KA-T
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0603
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X6S
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V