JMK107BJ105KK-T
Part Number:
JMK107BJ105KK-T
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.020" (0.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V