TMK107AB7105MAHT
Part Number:
TMK107AB7105MAHT
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
Applications :
Automotive
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V