TDCT500G471J1GV001T
- Part Number:
- TDCT500G471J1GV001T
- Description:
- CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0805
- Capacitance :
- 470 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.050" (1.27mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 50V