EMCP500G220M1GV001T
- Manufacturer:
- Johanson Dielectrics, Inc.
- Part Number:
- EMCP500G220M1GV001T
- Category:
- Ceramic Capacitors
- Description:
- CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
- Manufacturer :
- Johanson Dielectrics, Inc.
- Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 22 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL (X2Y)
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.026" (0.66mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V