LWK107BJ225MV-T
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
LWK107BJ225MV-T
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0306
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
2.2 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V