TDCP500G220J1GV001T
- Part Number:
- TDCP500G220J1GV001T
- Description:
- CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
- Capacitance :
- 22 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.035" (0.89mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 50V