TDCT500W103K1GV001T
- Part Number:
- TDCT500W103K1GV001T
- Description:
- CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
- Capacitance :
- 10000 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.050" (1.27mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V