C2012X7R2E472K085AA
Part Number:
C2012X7R2E472K085AA
Description:
CAP CER 4700PF 250V X7R 0805
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.039" (1.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V