C1608NP01H470J080AA
Part Number:
C1608NP01H470J080AA
Description:
CAP CER 47PF 50V NP0 0603
Capacitance :
47 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V