C1608X5R1H224K080AB
Part Number:
C1608X5R1H224K080AB
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X5R 0603
Capacitance :
0.22 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V