C2012C0G1H222J085AA
Part Number:
C2012C0G1H222J085AA
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G 0805
Capacitance :
2200 pF
Failure Rate :
Features :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.039" (1.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V