C2012X7R1H224K125AA
Part Number:
C2012X7R1H224K125AA
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Capacitance :
0.22 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V