CGA2B2NP01H102J050BA
Part Number:
CGA2B2NP01H102J050BA
Description:
CAP CER 1000PF 50V NP0 0402
Capacitance :
1000 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V