CGA2B2C0G1H102J050BE
Part Number:
CGA2B2C0G1H102J050BE
Description:
CAP CER 1000PF 50V C0G 0402
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1000 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V