CGA3E2C0G1H470J080AA
Part Number:
CGA3E2C0G1H470J080AA
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G 0603
Capacitance :
47 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V