C1005X7S2A103M050BB
Part Number:
C1005X7S2A103M050BB
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7S 0402
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X7S
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V