CGA3E2X8R1E104M080AA
Part Number:
CGA3E2X8R1E104M080AA
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X8R 0603
Capacitance :
0.1 µF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V