CKG57KX7S2A106K335JJ
- Manufacturer:
- TDK Corporation
- Part Number:
- CKG57KX7S2A106K335JJ
- Category:
- Ceramic Capacitors
- Description:
- CAP CER 10UF 100V X7S SMD
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 10 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- J-Lead
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- SMD, J-Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- X7S
- Thickness (Max) :
- 0.138" (3.50mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 100V