CGA9N3X7R1E476M230KB
- Part Number:
- CGA9N3X7R1E476M230KB
- Description:
- CAP CER 47UF 25V X7R 2220
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 47 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.098" (2.50mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25V