CKG45NX7S2A106M500JH
- Manufacturer:
- TDK Corporation
- Part Number:
- CKG45NX7S2A106M500JH
- Category:
- Ceramic Capacitors
- Description:
- CAP CER 10UF 100V X7S SMD
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 10 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL (Stacked)
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- J-Lead
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Stacked SMD, 2 J-Lead
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X7S
- Thickness (Max) :
- 0.217" (5.50mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100V