CGA9P4X7T2W105K250KE
- Part Number:
- CGA9P4X7T2W105K250KE
- Description:
- CAP CER 1UF 450V X7T 2220
- Applications :
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Capacitance :
- 1 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Soft Termination
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 450V