CGA9Q4C0G2W104J280KA
- Part Number:
- CGA9Q4C0G2W104J280KA
- Description:
- CAP CER 0.1UF 450V C0G 2220
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.122" (3.10mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 450V