CGA8R4C0G2J473J320KA
- Part Number:
- CGA8R4C0G2J473J320KA
- Description:
- CAP CER 0.047UF 630V C0G 1812
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 0.047 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.138" (3.50mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 630V