C5750X5R1H106M230KA
- Manufacturer:
- TDK Corporation
- Part Number:
- C5750X5R1H106M230KA
- Category:
- Ceramic Capacitors
- Description:
- CAP CER 10UF 50V X5R 2220
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 10 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Thickness (Max) :
- 0.098" (2.50mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V