CNA6P1X7R1E226M250AE
- Manufacturer:
- TDK Corporation
- Part Number:
- CNA6P1X7R1E226M250AE
- Category:
- Ceramic Capacitors
- Description:
- AUTOMOTIVE GRADE LOW RESISTANCE
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Capacitance :
- 22 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Soft Termination
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25V