CGA6P1X8R1E106K250AC
- Part Number:
- CGA6P1X8R1E106K250AC
- Description:
- CAP CER 10UF 25V X8R 1210
- Capacitance :
- 10 µF
- Failure Rate :
- Features :
- High Temperature
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X8R
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 25V