CGA8P3X7T2E105K250KE
- Part Number:
- CGA8P3X7T2E105K250KE
- Description:
- CAP CER 1UF 250V X7T 1812
- Applications :
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Capacitance :
- 1 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Soft Termination
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Temperature Coefficient :
- X7T
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 250V