CGA9N3X7R2E105K230KE
- Part Number:
- CGA9N3X7R2E105K230KE
- Description:
- CAP CER 1UF 250V X7R 2220
- Applications :
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Capacitance :
- 1 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Soft Termination
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.102" (2.60mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 250V