CGA6N4C0G2J223J230AA
- Part Number:
- CGA6N4C0G2J223J230AA
- Description:
- CAP CER 0.022UF 630V C0G 1210
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 0.022 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.098" (2.50mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 630V