CGA8M3X7R1H475K200KB
- Part Number:
- CGA8M3X7R1H475K200KB
- Description:
- CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 4.7 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.087" (2.20mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V