C3216X5R1V226M160AC
- Part Number:
- C3216X5R1V226M160AC
- Description:
- CAP CER 22UF 35V X5R 1206
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 22 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Thickness (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35V