VPDR202W682K1GV001E
- Part Number:
- VPDR202W682K1GV001E
- Description:
- CAP CER 6800PF 2KV X7R 1812
- Capacitance :
- 6800 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.125" W (4.50mm x 3.18mm)
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 2000V (2kV)