CGA6P1X7R1C226M250AC
- Part Number:
- CGA6P1X7R1C226M250AC
- Description:
- CAP CER 22UF 16V X7R 1210
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 22 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 16V