CGA6P3X7S1H106M250AB
- Part Number:
- CGA6P3X7S1H106M250AB
- Description:
- CAP CER 10UF 50V X7S 1210
- Capacitance :
- 10 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X7S
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V