CGA5L1X7R1E106M160AE
- Part Number:
- CGA5L1X7R1E106M160AE
- Description:
- CAP CER 10UF 25V X7R 1206
- Applications :
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Capacitance :
- 10 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Soft Termination
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.075" (1.90mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25V