CGA5L1X8L1C106K160AC
- Part Number:
- CGA5L1X8L1C106K160AC
- Description:
- CAP CER X8L 16V 10UF 10% 1.60MM
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 10 µF
- Failure Rate :
- Features :
- High Temperature
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- X8L
- Thickness (Max) :
- 0.075" (1.90mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16V