C3216X7T2W104K160AE
- Part Number:
- C3216X7T2W104K160AE
- Description:
- CAP CER 0.1UF 450V X7T 1206
- Applications :
- Boardflex Sensitive
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Soft Termination
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- X7T
- Thickness (Max) :
- 0.063" (1.60mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 450V