CGA5L1X7R1E685K160AC
- Part Number:
- CGA5L1X7R1E685K160AC
- Description:
- CAP CER 6.8UF 25V X7R 1206
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 6.8 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.075" (1.90mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 25V