QXK2J473KTP7ZHFP
- Part Number:
- QXK2J473KTP7ZHFP
- Description:
- CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
- Capacitance :
- 0.047 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.650" (16.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.689" (17.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.807" L x 0.244" W (20.50mm x 6.20mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 630V