EEC2E146HZA407
Part Number:
EEC2E146HZA407
Capacitance :
14 µF
Height - Seated (Max) :
1.496" (38.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.457" L x 0.945" W (37.00mm x 24.00mm)
Termination :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Tolerance :
-5%, +10%
Voltage Rating - AC :
250V