EEC2W126HZA416
Part Number:
EEC2W126HZA416
Capacitance :
12 µF
Height - Seated (Max) :
1.791" (45.50mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
Rectangular Box
Size / Dimension :
2.283" L x 1.181" W (58.00mm x 30.00mm)
Termination :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Tolerance :
-5%, +10%