EEC2V156HWNC16
Part Number:
EEC2V156HWNC16
Capacitance :
15 µF
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.283" L x 1.181" W (58.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
-5%, +10%