EEC2V355HWNM11
Part Number:
EEC2V355HWNM11
Capacitance :
3.5 µF
Height - Seated (Max) :
1.260" (32.00mm)
Lead Spacing :
1.346" (34.20mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.457" L x 0.689" W (37.00mm x 17.50mm)
Tolerance :
-5%, +10%