EECW5155HWNADK09
Part Number:
EECW5155HWNADK09
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
1.142" (29.00mm)
Lead Spacing :
1.346" (34.20mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.457" L x 0.531" W (37.00mm x 13.50mm)
Tolerance :
-5%, +10%