EEC2S405HWNB27
Part Number:
EEC2S405HWNB27
Capacitance :
4 µF
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.346" (34.20mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.457" L x 0.610" W (37.00mm x 15.50mm)
Tolerance :
-5%, +10%