EEC2E186HQA415
Part Number:
EEC2E186HQA415
Capacitance :
18 µF
Height - Seated (Max) :
1.634" (41.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.283" L x 1.024" W (58.00mm x 26.00mm)
Termination :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Tolerance :
-5%, +10%
Voltage Rating - AC :
250V