BFC237321335
Part Number:
BFC237321335
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC RADIAL
In Stock:
1
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V