BFC237051272
Part Number:
BFC237051272
Description:
CAP FILM 2700PF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
2700 pF
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V